RADA REDAKCYJNA / РЕДАКЦИОННЫЙ СОВЕТ

Redaktor naczelny
prof. Bronisław Kodzis, Uniwersytet Opolski, Opole, Polska

Rada Naukowa
prof. Nina Barszczewska (Warszawa, Polska), prof. Frank Göbler (Moguncja, Niemcy), prof. Hanna Kowalska-Stus (Kraków, Polska), prof. Tatiana Landa (Tel Awiw, Izrael), prof. Wanda Laszczak (Opole, Polska), prof. Nina Osipova (Moskwa, Rosja), prof. Anna Raźny (Kraków, Polska), prof. Zdeněk Pechal (Ołomuniec, Czechy), prof. Giovanna Spendel (Turyn, Włochy), prof. Tadeusz Sucharski (Słupsk, Polska), prof. Sevinç Üçgül (Kayseri, Turcja), prof. Anna Woźniak (Lublin, Polska), prof. Wiktoria Zakharova (Niżny Nowogród, Rosja)

Redaktorzy tematyczni
dr hab. Jolanta Brzykcy, prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Toruń, Polska
dr hab. Michał Głuszkowski, prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Toruń, Polska
Sekretarz redakcji
Redaktorzy językowi
dr hab. Aleksander Gadomski, prof. Uniwersytetu Opolskiego, Opole, Polska
dr Grzegorz Koneczniak, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń, Polska
Administrator strony internetowej
dr Daniel Borysowski, Uniwersytet Opolski, Opole, Polska

Recenzenci
Vladimir Agenosov (Moskwa, Rosja), Adam Bezwiński (Bydgoszcz, Polska), Michaela Böhmig (Rzym, Włochy), Anna Brzozowska-Krajka (Lublin, Polska), Marina Chatiamowa (Tomsk, Rosja), Olga Demidowa (Petersburg, Rosja), Agata Domachowska (Toruń, Polska), Andrzej Dudek (Kraków, Polska), Tatiana Ganenkova (Moskwa, Rosja), Piotr Głuszkowski (Warszawa, Polska), Frank Göbler (Moguncja, Niemcy), Stefan Grzybowski (Toruń, Polska), Adam Jaskólski (Warszawa, Polska), Adam Kola (Toruń, Polska), Anna Kościołek (Toruń, Polska), Lech Kościelak (Warszawa, Polska), Hanna Kowalska-Stus (Kraków, Polska), Wanda Laszczak (Opole, Polska), Wojciech Lipiński (Warszawa, Polska), Marta Łukaszewicz (Warszawa, Polska), Izabella Malej (Wrocław, Polska), Roman Majorow (Moskwa, Rosja), Joanna Mianowska (Bydgoszcz, Polska), Iwona Anna Ndiaye (Olsztyn, Polska), Galina Niefagina (Słupsk, Polska), Evgeniy Nikolskiy (Warszawa, Polska), Grzegorz Ojcewicz (Szczytno, Polska), Stefan Pastuszewski (Bydgoszcz, Polska), Anna Paszkiewicz (Wrocław, Polska), Dorota Paśko-Koneczniak (Toruń, Polska), Zdeněk Pechal (Ołomuniec, Czechy), Gleb Pilipienko (Moskwa, Rosja), Iwona Rzepnikowska (Toruń, Polska), Krzysztof Snarski (Suwałki, Polska), Sevinç Üçgül (Kayseri, Turcja), Anna Woźniak (Lublin, Polska), Wiktoria Zakharova (Niżny Nowogród, Rosja), Piotr Zemszał (Toruń, Polska), Lech Zieliński (Toruń, Polska), Bożena Żejmo (Toruń, Polska)

д.ф.н., проф. Бронислав Кодзис (Опольский Университет, г. Ополе, Польша)

Научный совет
проф. Нина Барщевска (Варшава, Польша), проф. Франк Гёблер (Майнц, Германия), проф. Ханна Ковальска-Стус (Краков, Польша), проф. Татьяна Ланда (Тель-Авив, Израиль), проф. Ванда Лащак (Ополе, Польша), проф. Нина Осипова (Москва, Россия), проф. Анна Разьны (Краков, Польша), проф. Зденек Пехаль (Оломоуц, Чехия), проф. Джиованна Спендель (Торино, Италия), проф. Тадэуш Сухарски (Слупск, Польша), проф. Севинч Учгюль (Кайсери, Турция), проф. Анна Возьняк (Люблин, Польша), проф. Виктория Захарова (Нижний Новгород, Россия)

Редколлегия
Тематические редакторы
д.ф.н. Йоланта Бжикцы, проф. Университета Николая Коперника (г. Торунь, Польша)
д.ф.н. Михал Глушковски, проф. Университета Николая Коперника (г. Торунь, Польша)
Секретарь редколлегии
Языковые редакторы
д.ф.н. Александр Гадомский, проф. Опольского Университета, (г. Ополе, Польша)
к.ф.н. Гжегож Конечняк (Университет Николая Коперника, г. Торунь, Польша)
Вебмастер
к.ф.н. Данель Борысовски (Опольский Университет, г. Ополе, Польша)

Рецензенты
Владимир Агеносов (Москва, Россия), Адам Безвински (Быдгощ, Польша), Михаеля Бёмиг (Рим, Италия), Анна Бжозовска-Крайка (Люблин, Польша), Марина Хатямова (Томск, Россия), Ольга Демидова (Санкт Петербург, Россия), Агата Домаховска (Торунь, Польша), Анджей Дудек (Краков, Польша), Татьяна Ганенкова (Москва, Россия), Пётр Глушковски (Варшава, Польша), Франк Гёблер (Майнц, Германия), Стефан Гжибовски (Торунь, Польша), Адам Яскульски (Варшава, Польша), Адам Коля (Торунь, Польша), Анна Косьцёлэк (Торунь, Польша), Лех Косцеляк (Варшава, Польша), Ханна Ковальска-Стус (Краков, Польша), Ванда Лащак (Ополе, Польша), Войцех Липински (Варшава, Польша), Марта Лукашевич (Варшава, Польша), Изабелла Малей (Вроцлав, Польша), Роман Майоров (Москва, Россия), Йоанна Мяновска (Быдгощ, Польша), Ивона Анна Ндяй (Ольштын, Польша), Галина Нефагина (Слупск, Польша), Евгений Никольский (Варшава, Польша),Grzegorz Ojcewicz (Ольштын, Польша), Стефан Пастушевски (Быдгощ, Польша), Анна Пашкевич (Вроцлав, Польша), Дорота Пасько-Конечняк (Торунь, Польша), Зденек Пехаль (Оломоуц, Чехия), Глеб Пилипенко (Москва, Россия), Iwona Rzepnikowska (Торунь, Польша), Кшиштоф Снарски (Сувалки, Польша), Севинч Учгюль (Кайсери, Турция), Анна Возьняк (Люблин, Польша), Виктория Захарова (Нижний Новгород, Россия), Пётр Земшал (Торунь, Польша), Лех Зелински (Торунь, Польша), Божена Жеймо (Торунь, Польша)